Batı Trakya Online

İskeçe ovasında tarlalar ve evler sular altında

İskeçe ovasında tarlalar ve evler sular altında

  İskeçe’nin (Xanthi) ova bölgesinde etkili olan kuvvetli yağışlar birçok tarla, yol ve evin sular altında kalmasına ve büyük zarara neden oldu.

  Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanlığı’nın kararıyla İskeçe’nin (Xanthi) İnhanlı (Topiros) Belediyesi bölgesinde olağanüstü hal ilan edildi.

  İskeçe İnhanlı (Topiros) Belediyesi Başkan Yardımcısı Sunay Hüseyinoğlu, belediye sınırları dahilindeki köylerin tümünü kapsayacak şekilde bütün ova bölgesinin yağan sağanak yağmurlar neticesinde oluşan sel sularından etkilendiğini ve zararın büyük olduğunu belirtti.

  ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

  Bölgede etkili olan aşırı yağışların yol açtığı zarar nedeniyle Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkanlığı’nın kararıyla ova bölgesinde acil durum ilan edildiğini söyleyen Hüseyinoğlu, büyük miktarda ekili alanın ve özellikle de azınlık insanın meskun olduğu köylerdeki evlerin de sular altında kaldığını belirterek zararın çok büyük olduğunun altını çizdi. Gerek belediye olarak ve gerekse hükümet yetkililerinin olay sonrası bölgede incelemelerde bulunduklarını ifade eden Hüseyinoğlu şöyle devam etti:

  SUNAY HÜSEYİNOĞLU: ZARAR BÜYÜK, TEK TESELLİMİZ CAN KAYBININ YAŞANMAMASIDIR

  “Bölge SİRİZA milletvekilleri ve ELGA yetkilileriyle bölgedeki durumu tespit ettik. Yetkili birimler olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Bizler belediye olarak gerekli çalışmaları yapmaya devam ediyoruz. Özellikle evlerdeki suların tahliye edilmesi içim uğraşıyoruz. Hükümetin ilgili birimleri de ELGA ile tarlalarda oluşan zararları tespit etme çalışmaları başlattı. Bizlere söylediklerine göre hükümet bu zararları karşılayacakmış. Bölge insanı olarak üzgünüz. 5 ay sonra yağmurla sevinemedik, ama yine bu sel taşkınlarında can kaybı olmadığı için şükrediyoruz. Öğrendiğimiz kadarıyla hayvan besicilerinin ağıllarında da büyük zararlar olmuş. Şu ana kadar hayvanların telef olmasıyla ilgili bir haber ulaşmadı, umarım ulaşmaz. Selden etkilenen herkese büyük geçmiş olsun.” dedi.iskece ovasinda tarlalar ve evler sular altinda 1 iskece ovasinda tarlalar ve evler sular altinda 2 iskece ovasinda tarlalar ve evler sular altinda 3 iskece ovasinda tarlalar ve evler sular altinda 4 728x546 iskece ovasinda tarlalar ve evler sular altinda 5 728x406

  BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ