Batı Trakya Online

Göçmenleri öldüren Yunan polisinden PKK’lıya koruma!

Göçmenleri öldüren Yunan polisinden PKK’lıya koruma!

Suriye’deki Esed zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan, Avrupa’ya geçmek isteyen mültecileri durdurulmama kararının ardından Edirne’ye akın eden Suriyeli mültecilere Yunan askeri ateş açtı. Suriyeli 3 mültecinin hayatını kaybetmesinin ardından Yunanistan’ın PKK’lı teröristlere ve FETÖ’cülere nasıl sahip çıktığı da ortaya çıktı. Teslim olan PKK’lı terörist Nurcan Şahin, önce Lavrion kampına, ardından da nasıl PKK kamplarına katıldığını anlattı.

Yunanistan polisinin ülkelerine girmek isteyen mültecilere ateş edip birçok kişinin ölümüne neden olurken, Türkiye’den kaçak yollarla Yunanistan’a giden PKK’lı genç kızı alıp Kuzey Irak’taki PKK kamplarına gönderdiği ortaya çıktı.

9 OCAK’TA POLİSE TESLİM OLDU

Adana Emniyet Müdürlüğüne bağlı Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin bölücü faaliyetleri önlemek için yaptıkları ortak çalışması neticesinde terör örgütü PKK’ya bundan bir yıl önce katılan 19 yaşındaki N.Ş. ile irtibata geçildi. Kuzey Irak’taki PKK kamplarına bir yakınının vasıtasıyla katılan ve burada bomba ile silah eğitimi alan genç kız polisin ikna etmesiyle Kuzey Irak’tan Suriye’ye oradan da Türkiye’ye gelerek 9 Ocak’ta polise teslim oldu.

“YUNANİSTAN POLİSİNE GİTMEMİ SÖYLEDİ”

Bir yıldır çocuklarını göremeyen anne ve baba ona kavuşunca sıkı sıkı sarılarak duygusal anlar yaşandı. N.Ş. daha sonra ise emniyete giderek polise ifade verdi. N.Ş.’nin verdiği ifadede çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Bir akrabasının vasıtasıyla örgüte katılmak için irtibata geçtiğini söylen N.Ş., “4 Şubat 2019 günü Adana’dan İstanbul’a gittim. Aynı gün Edirne’ye geçerek Yunanistan il sınırına kadar giderek kaçakçılar vasıtasıyla Meriç Nehri’ni botla geçtim. Suriye’de bulunan ve telefonla görüştüğüm bir örgüt üyesi Yunanistan polisine gitmemi söyledi” dedi.

Suriye’deki PKK’lının kendisine yapması gerekenleri tek tek anlatarak talimat verdiğini söyleyen N.Ş. ifadesine şöyle devam etti:

4 AY İDEOLOJİK EĞİTİM, BOMBA, VE SİLAH EĞİTİMİ

“Yunan polisine gidip siyasi suçlu olduğumu söyleyerek teslim olmamı istediler. ‘PKK’ya katılmak için Türkiye’den kaçtığımı, Lavrion kampına gitmek istediğimi söylememi’ istediler. Aldığım bu talimatlar doğrultusunda 5 Şubat 2019 günü Yunan polisine teslim oldum ve bana söylenenleri polise ilettim. Arından Yunan polisi beni polis merkezine götürdü ve orada 3 gün kaldım. Orada Türkiye’den kaçıp Yunanistan’a giden ve konuşmalarından FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarının olduklarını anladığım aileler ile Lavrion kampına gittim. Lavrion kampında kalmış olduğumuz evlerin girişlerinde terör örgütleri PKK, DHKP-C ve diğer örgütlerin sözde flama ve bayrakları vardı. Bu örgütsel sözde bayrak ve flamaların dışarıdan herkesin göreceği büyüklükteydi. 15 Şubat 2019’da örgüt mensuplarıyla birlikte Abdullah Öcalan’ın yakalanmasını protesto etmek için düzenlenen yürüyüşe katıldım. 22 Şubat’ta başkasının adına düzenlenmiş sahte pasaportla Yunanistan’dan havayoluyla Irak’a geçip PKK kamplarına katıldım. Mart ayında Gare alanından Dicle Nehri üzerinden botla Suriye’nin Derik şehrine geçerek YPG’nin asayiş birimine katıldım. 4 ay ideolojik eğitim ile bomba ve silah eğitimi aldım. Benim PKK’ya katılmama bizzat Yunan polisi yardım etti.”

Bu durum, Suriye’nin İdlib kentinde 36 askerin şehit edilmesinin ardından Türkiye mültecilere Avrupa kapılarını açınca, Yunanistan polisinin ülkelerine girmek isteyen mültecilere ateş edip birçok kişinin ölümüne neden olmasını akıllara getirirken, Yunan polisinin nasıl terör örgütüne sahip çıkıp çifte standart uyguladığını ortaya koydu.

ETİKETLER:
PKKYunanistan
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kahraman dedi ki:

    Yüce Allah size sabrı cemil versin kardeşlerim.

BİR YORUM YAZ